www.judonaursynowie.pl

Klub judoW Klubie Judo „Ryś” oprócz sportu wyczynowego prowadzimy także zajęcia rekreacyjne.

W roku szkolnym 2019/20 reaktywujemy grupę Senior Judo.

Senior Judo” to zajęcia w formie rekreacji ruchowej przeznaczone dla osób dorosłych bazujące na najprostszych technikach z zakresu judo. Treningi odbywaja się w godzinach wieczornych. Najstarsi uczestnicy ćwiczą na równi z młodszymi niejednokrotnie zaskakując ich swoją kondycją i sprawnością.Treningi odbywają sie w godzinach wieczornych w dwóch grupach: początkującej i zaawansowanej (osoby które są w stanie toczyć walki - randori).

MMA i samoobronaKurs samoobrona

W roku szkolnym 2019/20 nie będą prowadzone zajęcia MMA.

MMA jest tym co w ostatnich latach najbardziej fascynuje adeptów walki wręcz - formułą pozbawioną praktycznie wszelkich ograniczeń. Tutaj każdy może się sprawdzić z każdym bez względu na szkołę, czy styl jaki reprezentuje. Wykorzystywane są tu techniki „uderzane” zaczerpnięte z boksu, kickboxingu i muay tai, oraz „chwytane” z brazylijskiego jiu- jitsu, judo czy zapasów. Poza techniką i walkami duży nacisk kładziony jest na ogólny rozwój fizyczny ćwiczących: siły, wytrzymałości, zwinności. Tak naprawdę styl, który reprezentuje zawodnik MMA jest związany ze sportem, któremu poświęcił najwięcej czasu. W rezultacie większość zawodników MMA można przypisać do jednej z trzech kategorii: "parterowiec", "zapaśnik" i "uderzacz". Należy przy tym zaznaczyć, że obecnie, dzięki treningowi przekrojowemu, większość czołowych przedstawicieli tego sportu jest skuteczna we wszystkich trzech płaszczyznach, osiągając wysoki stopień wszechstronności.Treningi w naszym klubie mogą być świetnym przygotowaniem dla młodzieży, która w przyszłości chciałaby się zająć treningiem MMA.

Judo jest bazą do treningu samoobrony. To właśnie na technikach obronnych z judo opiera się wiele systemów obrony przed napastnikiem. W dzisiejszych czasach umiejętnosć obrony przed napastnikiem może przydać się każdemu. Podczas treningów bardziej zaawansowanej młodziezy wprowadzamy elementy z samoobrony. Najstarsi zawodnicy bardzo często prezentują nabyte umiejętności walki obronnej podczas pokazów.

W związku z tym,że zarówno samoobrona jak i MMA korzystają z wielu technik judo,możemy dla zainteresowanych grup (firm) poprowadzić zajęcia z samoobrony lub MMA bazujących na judo. Prawie wszyscy nasi trenerzy posiadają stopnie instruktorów samoobrony. Niektórzy uczestniczą w zawodach i treningach brazylijskiego ju-jitsu