www.judonaursynowie.pl

Judo ryśSport wyczynowy

Judo walkaKlub Judo „Ryś” działa na Ursynowie nieprzerwanie od 1992 roku. Od początku swojego istnienia podstawową dziedziną działalności klubu jest prowadzenie szkolenia sportowego z zakresu judo. Rok rocznie nasi zawodnicy zdobywają medale w Mistrzostwach i Pucharach Świata i Europy.

W klasyfikacji medalowej Mistrzostw Polski (we wszystkich grupach wiekowych mężczyzn) za ostatnie 20 lat jesteśmy na 3 miejscu w Polsce spośród wszystkich klubów judo w Polsce (zarejestrowanych ponad 400).

Zdobyte przez te lata doświadczenie to wiedza, która pozwaliła nam opracować optymalny program treningowy. Staramy się wychować Mistrzów Olimpijskich i dlatego wiemy jak istotne jest prawidłowe szkolenie zawodników na każdym z wcześniejszych etapów. Zdając sobie sprawę z tego, że w sportowym judo zostaną tylko nieliczni, początkowy etap szkolenia prowadzimy tak, aby nasi wychowankowie otrzymali przygotowanie ogólne na jak najwyższym poziomie, co umożliwi im kontynuację kariery w dowolnej dyscyplinie sportu. Judo mistrzostwa

Największe osiągnięcie klubu to udział Tomasza Adamca w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie i w Londynie.

Do najbardziej utytułowanych zawodników klubu należą:

Startujemy we wszystkich oficjalnych turniejach ogólnopolskich, we wszystkich kategoriach wiekowych i na każdych zawodach nasi zawodnicy zajmują miejsca punktowane. Wysoka pozycja sportowa jest związana z ogromną ilością wyjazdów na zawody. Każdego roku nasi zawodnicy startują w około 50 - 60 turniejach. Nasi zawodnicy regularnie zdobywają medale w Mistrzostwach i Pucharach Polski we wszystkich grupach wiekowych.

Jesteśmy jednym z niewielu klubów uczniowskich w Polsce, który nie oddaje swoich wychowanków i kóry zajmuje się kompleksowym szkoleniem od wieku dziecka do seniora.