www.judonaursynowie.pl

Klub judo dla dzieciZajęcia dla przedszkoli i szkół

Od 1992 roku Klub Judo „Ryś” ma swoją siedzibę w Gimnazjum 94 przy ulicy Na Uboczu 9 (wcześniejsza SP 325), gdzie zajęcia są prowadzone w dwóch profesjonalnie przygotowanych salach. Dodatkowo od wielu lat współpracujemy z innymi szkołami na Ursynowie. W kilku z nich prowadzimy zajęcia dla dzieci z klas 0-3, które odbywają się w godzinach pracy świetlicy:

W szkołach prowadzimy zajęcia na macie puzzlowej. Materace są tak lekkie, że dzieci są w stanie pomagać przy układaniu maty. Nasze zajęcia mają charakter ogólnorozwojowy, mają one na celu usprawnienie ruchowe dzieci i danie im możliwości spożytkowania nadmiaru energii. Dzieci podczas zajęć poznają podstawowe elementy z judo i gimnastyki. Zajęcia są prowadzone w całości w formie zabawowej. Zawsze kierujemy się zasadą od zabawy do sportu. Staramy się aby nasi wychowankowie mieli jak największą "frajdę" z treningu. W końcu "Funny judo" to zabawa w judo. Treningi w szkołach odbywają się 2 razy w tygodniu i trwają po 45 minut. .

Ursynów Judo

Sport na UrsynowieW ramach akcji promocyjnej klubu prowadzimy każdego roku zajęcia dla przedszkoli ursynowskich, które są w pobliżu naszej siedziby (Na Uboczu 9). Akcja nosi nazwę „Sprawny Przedszkolak” i odbywa się przy pomocy finansowej dzielnicy Ursynów. Dzieci raz w miesiącu przychodzą do nas do klubu gdzie uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez naszych instruktorów. Poznają historię i przepisy judo, historię klubu i przede wszystkim świetnie się bawią.

Zapraszamy do wspólpracy dyrektorów szkół i przedszkoli, którzy chcieliby dla swoich uczniów zorganizować zajęcia ogólnorozwojowe z elementami judo.

Bardzo dużą uwagę zwracamy na dobór kadry szkoleniowej. U nas nie zatrudni się byle kto. Wszyscy trenerzy byli wyczynowymi zawodnikami. Każdy z nich posiada tytuł instruktora lub trenera judo oraz stopień mistrzowski (dan). Niektórzy dodatkowo są instruktorami z gimnastyki i samoobrony. Od roku zaczęliśmy zatrudniać naszych wychowanków, którzy dzięki młodemu wiekowi i ogromnemu zapałowi są w stanie stworzyć podczas zajęć niepowtarzalną atmosferę wspaniałej zabawy. W bardzo wielu zabawach sami aktywnie uczestniczą co ogromnie podnosi atrakcyjność treningów.